У музеї Дніпра розповіли історію унікальної скульптури

У музеї Дніпра розповіли історію унікальної скульптури

20 Червня 2023 Культура, Новини

У Дніпровському художньому музеї зберігається унікальна скульптура. Вона зображує ворога, якого перемогли. Докладну історію витвору мистецтва розповіли музейники. «На початку ХІХ століття Європа була охоплена модою на античність. Кожен більш-менш заможний аристократ, що мав мистецьке зібрання або займався облаштуванням свого саду чи внутрішнього дворика маєтку, волів прикрасити їх зразками класичного мистецтва.У музейній колекції зберігається скульптура «Помираючий галл», яка є прикладом такого захоплення місцевого поміщика Гліба Нечаєва. Музейна скульптура датована ХІХ століттям. Вона є копією давнішої роботи», – розповідають на ФБ-сторінці музею.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Скульптура цікава тим, що зображує переможеного ворога. Ми бачимо смертельно пораненого молодого галла. Він оголений – лише на шиї гривна (або торквес), що вказує на статус заможного воїна. Біля нього зламаний меч, сам він лежить на щиті. На думку одразу спадає давнє спартанське прислів’я – «зі щитом або на щиті».

Оригінальна скульптура була виготовлена приблизно 230 р. до н.е. Римляни свого часу зробили «власну» копію цієї скульптури з білого мармуру, який вважали коштовнішим матеріалом.

Особливість музейної скульптури в тому, що вона була виготовлена майстром за зразком з гальванокопії. Тобто це копія копії копії . І саме через те, що зразком слугувала гальванокопія (під час процесу задіяний кольоровий метал), майстер обрав темний (а не білий) мармур. Але помилкою буде сприймати цю роботу як вторинний твір, бо скульптор виготовив її «з нуля». (Музейники називають це «новороб».) Тобто це повноцінний витвір мистецтва і зовсім не дешеве задоволення. Таке замовлення міг собі дозволити не кожен аристократ.

До музею скульптура потрапила у 1920-ті роки під час так званої націоналізації панських маєтків.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху