У музеї Павлограда розповіли про видатного педагога Костянтина Зіньківського (фото)

У музеї Павлограда розповіли про видатного педагога Костянтина Зіньківського (фото)

7 Жовтня 2024 Культура, Новини

Напередодні Дня вчителя Павлоградський історико-краєзнавчий музей вирішив згадати одного з видатних педагогів, які працювали в цьому регіоні — Костянтина Максимовича Зіньківського. Його внесок в освіту та українську літературу лишається яскравим прикладом відданості професії вчителя.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Костянтин Зіньківський працював у Павлограді з 1907 по 1922 роки, викладаючи математику та ручну працю в Олександрівському міському училищі, а пізніше став його директором. Він також викладав у багатьох містах України, зокрема у Кишиневі, Нікополі, Маріуполі та Катеринославі, де мав можливість зблизитися з українською інтелігенцією, зокрема з Дмитром Яворницьким.

Зіньківський не лише був талановитим педагогом, але й зробив значний внесок у літературу. Його переклад «Слова про похід Ігорів» українською мовою, який критики вважають одним із найкращих, був надрукований лише 1967 року. Також Зіньківський займався поезією та писав казки, що друкувалися в українських журналах.

Завдяки його ініціативам у Павлограді були створені педагогічні курси, а також відкрита вчительська семінарія. Його праці з методики викладання математики залишаються актуальними й сьогодні, хоча сам він не мав жодних офіційних наукових звань.

Костянтин Максимович був не тільки видатним педагогом, але й активним громадським діячем, брав участь у роботі Павлоградської міської думи. Його життєвий шлях — це понад 60 років відданої праці на освітянській ниві.

Пам’ять про цього видатного вчителя, який прожив свої останні роки у рідному Бердянську, досі живе серед його учнів та послідовників.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху