Побутові речі, старовинні ікони та технічні засоби поповнили фонди Покровського міського музею на Дніпропетровщині. Ці унікальні експонати передали небайдужі жителі громади — Валерій Балуба, Іван Ширяєв, Анатолій Калашник, Марина Шумська, Тетяна Лісова.
Про це повідомили у Покровській міській раді.
Колись ці предмети були звичними у кожній сільській хаті чи міській квартирі, а сьогодні стали частиною історії. Саме завдяки місцевим ентузіастам вдалося зберегти автентичні речі, щоб розповісти про побут попередніх поколінь та еволюцію техніки.
Директорка музею Тетяна Подольчак, екскурсоводи Людмила Карандєй і Марина Хода з захопленням розповідають про поповнення колекції та щиро дякують дарувальникам.
«Кожен експонат — це не просто річ, це частинка людської історії, частина життя кількох поколінь», — підкреслюють музейники.
У залі побуту нині представлені: старовинні ікони, праски, кукурудзосіялка, примус, ваги, дірявка, прялка — усе це з любов’ю збережено і передано у фонд закладу.
Також до музею надійшли технічні експонати, які вже стали рідкістю: телеграфний ключ Морзе, фільмоскопи, фотоустановка, телефон.
Сьогодні, в епоху цифрових технологій, ці речі особливо цінні — вони розповідають про технічний прогрес минулого століття.
Частина нових надходжень буде представлена у форматі онлайн-екскурсів “Історія одного експоната”. Ця краєзнавча ініціатива має широку аудиторію серед жителів Покрова та за його межами. У кожному сюжеті — не лише розповідь про предмет, а й про його власника, родину, історію, пов’язану з життям громади.