Уклін усім, хто того вартий: підсумки літературного конкурсу імені Михайла Селезньова

25 ноября 2021 Новини, Суспільство

Днями відбулося підбиття підсумків літературного конкурсу імені Михайла Селезньова «На кращу документально-художню публікацію про діяльність ветеранів та ветеранських організацій».

Михайло Сергійович, як знаємо, був прекрасним поетом і прозаїком, глибоко шанованою людиною, а конкурс, названий його іменем, набуває все більшої популярності.

Цьогорічний захід, який  відбувся за підтримки бізнесмена, політика, мецената й голови Дніпропетровської регіональної організації «Опозиційна платформа «За життя»» Геннадія Леонідовича Гуфмана, мав ту особливість, що підбиття підсумків цього конкурсу було здійснено за два роки відразу – за 2020-й та 2021-й. Пояснення просте: позначилася складність епідеміологічної ситуації.

В конкурсі взяли участь представники фактично всіх міст і районів області. Для отримання нагород до обласного центру все через все ті ж епідеміологічні складності чимало лауреатів, чиї твори було заслужено відзначено, приїхати не змогли. Тому на рівні обласної ветеранської організації було прийнято рішення вручати нагороди переможцям конкурсу за місцем їхнього проживання. Показово, що в цих заходах разом з Іриною Михайлівною Селезньовою взяли участь новообраний голова Дніпропетровської обласної ради ветеранів Сергій Володимирович Дорошев й перший заступник голови обласної ради ветеранів Віктор Пилипович Волков.

 …У Кам’янському, де побували В.П. Волков та І.М. Селезньова, дипломи лауреатів конкурсу вручено Олександру Васильовичу Зінченку та Ніні Олександрівні Циганок. Це досить відомі й глибоко шановані у рідному місті автори. О.В. Зінченку вручено заслужену нагороду як упоряднику видання «Рукам трудовим – слава!», де зібрано матеріали, документи, публікації та спогади й розповіді жителів Дніпровського району Кам`янського про тих трудівників цього промислового міста, які справді народну славу і добру пам’ять, заслужили своєю титанічною працею на благо Вітчизни. Як відзначив у своєму виступі В.П. Волков під час вручення нагороди Олександру Васильовичу, це по-справжньому титанічна праця, а ще – «ці імена завжди будуть прикладом для наслідування як сучасниками так і підростаючим поколінням». Хороша оцінка. Об’єктивна.

 Збірка Н.О. Циганок, яка отримала лауреатську відзнаку, називається «Рекомендації та нові історико-публіцистичні нариси». Це видання цінне тим, що тут також разом зібрано ті фактичні матеріали з життя Кам’янського, які, як знову відзначив В.П. Волков, «будуть надійним дороговказом до юних сердець нових поколінь, котрі повинні шанувати й берегти свою історію». До речі, Ніна Олександрівна Циганок вже вдруге стає лауреатом цього престижного конкурсу. Раніше таку ж лауреатську нагороду вона отримала за свій історико-публіцистичний збірник  «Війна очима дітей війни».

Грамотою лауреата конкурсу нагороджено Михайла Івановича Сенчишина за   документальну збірку «Мої спогади нащадкам». До речі, він Почесний ветеран України,  голова громадської організації «Заводська районна організація ветеранів України у м. Кам’янське», раніше був також лауреатом премії імені Михайла Селезньова як ініціатор видання й упорядник книги спогадів дітей війни під назвою «Дитинство, опалене війною».

Тут же, в Кам’янському, відбулася предметна розмова між Віктором Пилиповичем Волковим та головою Кам`янської міської організації ветеранів Людмилою Іванівною Тесьолкіною та головами районних ветеранських організацій у місті Кам`янське. Було обговорено стан виконання планів діяльності у 2021 році, а також про перспективи на рік 2022-й. Ключовим було питання про належну взаємодію з керівництвом міста.

 …Криворізька сторона завжди славилася й славиться своєю активністю у збереженні історії рідного міста та славних імен її жителів. Тепер вона поповнилася новою сторінкою: журналіст, письменник та історик Володимир Пилипович Бухтіяров створив проект документальних розповідей про бойові дії осені 1943 та зими 1944 рр., коли його рідний край звільнявся від фашистської навали, за що й отримав чергове звання лауреата премії імені Михайла Селезньова. До речі, Володимир Пилипович вже двічі отримував цю високу нагороду за видання книг «В окопах первой мировой» та «Шураві за Пянджем». Лауреатами премії імені Михайла Селезньова також стали Григорій Григорович Веркін – за збірку віршів «Гонимые ветром» та Надія Іванівна Кривохижа – за поетичну збірку «Мелодії серця» (у зв’язку з хворобою Надії Іванівни нагороду отримала її донька). Вручали заслужені нагороди голова Дніпропетровської обласної ради ветеранів Сергій Володимирович Дорошев, перший заступник голови обласної ради ветеранів Віктор Пилипович Волков та відповідальний секретар цієї ж ветеранської структури Ірина Михайлівна Селезньова.

Був тут і такий вражаючий момент: донька М.С. Селезньова – Ірина Михайлівна – вручила голові Криворізької міської організації ветеранів, члену ради обласної організації ветеранів Миколі Кириловичу Дабіжі тритомник свого батька з дарчим написом: «З вдячністю за Ваше гаряче серце». Справедливі слова! Адже Микола Кирилович беззмінно очолює Криворізьку міську організацію ветеранів вже майже два десятиліття. Він же, як водночас і відповідальний редактор видання «Шляхами подвигу і слави», також свого часу був лауреатом премії імені Михайла Селезньова. Тому й сприйняв це з особливою приємністю.

Окрім вручення нагород, тут також відбулися ділові зустрічі керівництва обласної ветеранської організації з головою Криворізької міської організації ветеранів Миколою Дабіжею, головою Інгулецької районної ради ветеранів Ніною Золотих та керуючою справами виконкому Інгулецької районної ради у місті Кривий Ріг Наталією Шестиперовою. З приємністю було відзначено, що Кривий Ріг є добрим прикладом для всієї України по упорядкуванню пам`ятників та могил захисників Батьківщини. Це місто по-справжньому небайдужих людей. А щодо ветеранської організації, то вона має незмінну підтримку й допомогу від міської адміністрації та міського голови. Як відзначалося на цих зустрічах, все це належним чином сприяє патріотичному вихованню молодого покоління.

Микола Амурський

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх