Українці можуть опанувати нову спеціальність за державний кошт

Українці можуть опанувати нову спеціальність за державний кошт

14 Липня 2023 Новини, Суспільство

Нині на ринку праці в країні поступово збільшується кількість вакансій після стрімкого падіння навесні 2022 року. Відчувається нестача спеціалістів у деяких галузях і Державна служба зайнятості вирішила розширити перелік професій і спеціальностей, за якими українці можуть пройти безкоштовну перекваліфікацію чи підвищити професійний рівень своєї спеціальності.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Перепідготовку можна пройти у вишах чи ПТУ, а перелік професій, навчання на яких компенсується повністю чи частково Державною службою зайнятості, розширено із 70 до 123 одиниць. Серед нових професій у переліку – бетоняр, штукатур, муляр, продавець непродовольчої групи товарів, молодша медична сестра чи брат з догляду за хворими, електромонтер, оператор котельні, електрик, провідник пасажирського потягу, комірник, дорожній робітник.

Також є професії і для тих, хто не хоче працювати фізично, а створювати щось, сидячи за комп’ютером – це робототехніка, біотехнології, біоінженерія. Є з чого вибрати і тим, хто хоче займатись фізичною культурою, реабілітацією, дизайном, шкільною освітою, маркетингом. Аби опанувати одну із 123 професій, можна подаватись на ваучер від Державної служби зайнятості. Саме він дає змогу пройти безоплатне або частково платне навчання.

«Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто на сьогодні це майже 27 тис грн. Отримати такий ваучер може не кожен. Перша умова – людина не повинна бути зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна. Друга – це те, що отримати такий ваучер може не кожен громадянин України, а лише особа, яка досягла 45-річного віку і водночас має страховий стаж не менш як 15 років. Також скористатись ваучером можуть особи, звільнені з полону та військової служби, внутрішньо переміщенні особи, люди що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, особи з інвалідністю, постраждалі від збройної агресії та ті, хто проживав у районах, де велись чи проходили бойові дії», – розповіла юристка Анастасія Андреєва. Аби отримати ваучер, слід звернутись до відділення Державної служби зайнятості.

ТАМАРА БЄЛКІНА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху