Уряд України схвалив критерії для визначення виробничих відходів як побічних продуктів. Це стосується матеріалів, які утворюються в процесі виробництва та традиційно вважаються відходами, але тепер можуть бути повторно використані.
Так, відходи деревини, що утворюються при виробництві дверей, вікон, паркету чи меблів, а також залишки з борошномельних, олійних та цукрових заводів можуть знайти нове використання, зокрема у виробництві кормів або добрив. Це відповідає практикам країн ЄС, де, наприклад, шлаки з металургійного виробництва використовуються в будівництві доріг.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець наголосив, що це рішення є частиною ширшої реформи управління відходами, що відповідає європейським стандартам і спрямоване на створення циркулярної економіки.
Згідно з новим порядком, виробники відтепер можуть класифікувати свої відходи як побічні продукти, вносячи відповідні дані до Інформаційної системи управління відходами та дотримуючись встановлених критеріїв. Вони також повинні впровадити систему управління якістю, відповідну національним стандартам і сертифіковану, та звітувати щоквартально про віднесення виробничих залишків до побічних продуктів.
Критерії для класифікації відходів як побічних продуктів були розроблені на основі досвіду Польщі, Німеччини, Чехії, Болгарії, Сербії та Великобританії.
фото: з відкритих джерел
Болгарія, Великобританія, Кабмин, Німеччина, Польща, Руслан Стрілець, Сербия, Чехія, борошномельне виробництво, будівництво доріг, виробництво, відходи, деревина, добрива, корми, металургія, міністр захисту довкілля, національні стандарти, олійна промисловість, побічні продукти, рециклінг, сертифікація, управління відходами, управління якістю, циркулярна економіка, цукрове виробництво, щоквартальний звіт, європейські стандарти, інформаційна система