В Україні хочуть створити рівні можливості для жінок та чоловіків

В Україні хочуть створити рівні можливості для жінок та чоловіків

12 Червня 2023 Новини, Україна

У нашій державі працюють над створенням рівних умов для всіх – ідеться не тільки про безбар’єрне пересування на вулиці, інклюзивні школи, створення рівних умов для всіх людей незалежно від віку, статі або культурних відмінностей тощо, а й про гідну оплату праці співробітнику, незалежно від того, якої він статі. У 2020 році наша країна приєдналась до «Парт­нерства Біарріц», що, зокрема, передбачає рівні права для жінок та чоловіків у різних сферах – від надання відпустки по догляду за дитиною до зменшення розриву в оплаті праці жінок та чоловіків.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ

«Партнерство Біарріц» започаткували у 2019 році лідери групи G7, головна мета – консолідація зусиль міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності у суспільстві та відсутність обмежень за будь-якими ознаками. Україна доєдналась до ініціативи у 2020 році та взяла на себе зобов’язання у 5 сферах: це розвиток безбар’єрного публічного простору, на­вчання дітей рівності жінок і чоловіків, запобігання насильству – не тільки домашньому чи сексуального характеру, а й сексистського, створення більших можливостей для чоловіків у межах догляду за дітьми – надання їм декретних відпусток тощо, а також зменшення розриву в оплаті праці чоловіків та жінок.

На момент, коли Україна стала учасницею «Партнерства Біарріц», розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками в середньому складав 20,4%. За рік його вдалося скоротити до 18,6% і поки що він зберігається на цьому рівні -зменшенню розриву заважає війна.

«Цей показник є вищим, ніж у багатьох країнах ЄС, але уряд сфокусований на тому, щоб скоротити його. Для цього ми маємо подолати стереотипи роботодавців, жінок та суспільства загалом щодо професій», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, один із кроків цього процесу – осучаснення трудового законодавства. Змінювати його та ставлення роботодавців до жінок будуть у межах Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року. Нещодавно стратегія була презентована в Києві.

ПРАВА ТА МОЖЛИВОСТІ

У межах стратегії в Україні планується провести масштабну інформаційну кампанію для жінок під назвою «Звісно, зможеш». Головна її мета – допомогти жінкам підвищити впевненість у тому, що вони можуть обіймати керівні посади, отримувати гідну оплату за роботу. Ще одна кампанія передбачає просвітництво жінок щодо їхніх прав та можливостей. Коучери будуть розповідати, як жінкам підвищити свій професійний рівень, де отримати нову спеціальність, що допоможе започаткувати власну справу чи знайти більш оплачувану роботу.

В новій редакції Закону «Про працю» пропонують ввести принцип однакової оплати незалежно від статі за працю рівної цінності. Як роботодавці виконуватимуть цю умову, перевірятиме управління Держпраці, якщо до нього будуть надходити скарги про дискримінацію щодо оплати праці. Аби розуміти, що підпадає під поняття «дискримінація в оплаті праці за гендерною ознакою» роботодавці та інспектори Держпраці пройдуть навчання і для них буде розроблено національну методологію гендерно-нейтральної оцінки робіт. Також планується вдосконалити трудове законодавство щодо рівного ставлення працівників і працівниць із сімейними обов’язками.

НАТАЛІЯ КОВАЛЬЧУК

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху