Вчені визначили найщасливіші періоди життя людини

Вчені визначили найщасливіші періоди життя людини

3 Грудня 2024 Здоров’я, Новини

Масштабне дослідження, проведене науковцями Прінстонського університету, виявило два періоди життя, коли люди почуваються найщасливішими. У експерименті взяли участь понад 20 тисяч респондентів віком від 17 до 85 років.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Згідно з результатами дослідження, пік відчуття щастя припадає на 23 роки. У цьому віці молоді люди переживають особливе піднесення, зумовлене оптимістичним поглядом на майбутнє, відсутністю негативного життєвого досвіду та міцним здоров’ям. Їхній світогляд наповнений планами та очікуванням позитивних змін.

Другий пік життєвого задоволення припадає на вік близько 69 років. Люди цього віку демонструють високий рівень щастя завдяки набутій мудрості та вмінню приймати своє минуле без жалю за втраченими можливостями чи зробленими помилками.

Цікаво, що найнижчий рівень задоволення життям спостерігається у 50-річних. За словами професора Ханнеса Швандта, це пов’язано з психологічною кризою прийняття власного віку та процесів старіння, що часто призводить до депресивних станів.

“Наше дослідження спростовує поширений міф про те, що щастя доступне лише молодим,” – коментує доктор Марія Степанова, психолог-геронтолог. “Важливо розуміти, що кожен віковий період має свої переваги та джерела радості. У 23 роки це можливості та перспективи, а в 69 – життєва мудрість та вміння цінувати момент. Головне – навчитися знаходити позитивні сторони у кожному етапі життя.”

“Особливо цікавим є феномен “кризи 50 років”,” – додає професор Олександр Василенко, спеціаліст з вікової психології. “Це період, коли людині особливо важливо переосмислити свої цінності та знайти нові джерела натхнення. Часто саме в цьому віці відкриваються нові таланти та захоплення, які згодом стають основою для щасливого та активного довголіття.”

Науковці підкреслюють, що результати дослідження відображають загальні тенденції, а індивідуальне відчуття щастя може значно варіюватися залежно від особистих обставин, способу життя та психологічних особливостей людини.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху