Відбудова деокупованих територій – це не просто ремонт будинків, а повернення людей до нормального життя. Будівельники, фермери, лікарі та волонтери з Дніпропетровщини об’єдналися, щоб підтримати громади Херсонщини.
Вони ремонтують школи, доставляють гуманітарну допомогу та допомагають аграріям повернутися до роботи.
Відновлення осель та громад
Віктор Васильович із села Старосілля на Херсонщині й досі не може повірити, що у його пошкодженому будинку вже знову є дах і вікна. «Що допоможуть відновлювати оселю – навіть не очікував. А тепер щодня ходжу поглядати, що там роблять мої „хлопчики“ – будівельники», – ділиться він.
Будівельні бригади з Дніпропетровщини відновлюють не тільки приватні будинки, а й школи, лікарні, адміністративні приміщення. Люди об’єднуються, щоб дати нове життя громадам, що постраждали від війни.
Насіння для майбутнього врожаю
Фермери Херсонщини повертаються до роботи на розмінованих полях, і в цьому їм допомагають колеги з Дніпропетровщини. Загалом планують передати 300 тонн насіння, щоб місцеві аграрії могли засіяти відновлені землі.
Володимир Іванович, фермер із Дніпропетровської області, разом зі своєю родиною організував гуманітарний вантаж. «Усе життя я працював на землі, знаю, наскільки важко починати з нуля. Ми маємо підтримати один одного, адже земля – це наше майбутнє», – говорить він.
Прихисток для вимушених переселенців
Модульне містечко, що стало домівкою для ВПО, зведене завдяки зусиллям місцевої влади та міжнародних партнерів. У ньому вже мешкає 146 осіб, серед яких 34 дитини.
Староста села Володимир Матвієнко розповідає: «Щотижня мешканці отримують гуманітарну допомогу – продукти, одяг, засоби гігієни. Найголовніше – у них є дах над головою і підтримка громади».
Директор містечка Сергій Проценко додає: «Тут живуть люди з різних куточків Херсонщини та навіть окупованих територій. Усіх їх об’єднує одна біда – втрата дому. Ми допомагаємо їм почати все спочатку».
Мешканці містечка також діляться своїми історіями. Павло Іванович Самойленко з дружиною Тетяною Федорівною переїхали сюди з Білозерки після того, як їхній будинок постраждав від обстрілів. «Ми дуже вдячні, що маємо дах над головою, що тут нам допомагають. Життя ще складне, але ми разом, і це найголовніше», – каже Павло Іванович.
Андрій Меньшиков із тимчасово окупованого Залізного Порту згадує, як важко було залишати рідний дім. «Практично всі села вздовж правого берега Дніпра зруйновані. Куди людям подітися? Дякую всім, хто створив це містечко, бо тут я знайшов прихисток і безпеку», – говорить він.
Тимчасове житло та допомога
За даними досліджень, у деокупованих громадах Херсонської області кількість населення скоротилася на 65%, до 154 тисяч осіб. Одним із таких містечок є комплекс, розрахований на 336 осіб, який було передано з Гостомеля Київської області.
Жителі містечка задоволені умовами проживання. Олександра Кривошей, 86-річна мешканка, ділиться: «Дуже добре, чисто, акуратно. Кому що треба, беріть: і олія, і цукор, і крупи — все є. Але дуже хочеться додому».
Тетяна Дзюмка, яка живе тут із двома дітьми, каже: «Коли ми приїхали сюди, подивились, які тут умови, то мені старша відразу сказала: ‘Мамо, будемо тут жити. Все».
Микола Гармаш, переселенець із Криму, зазначає: «Умови прийнятні. Враховуючи бойові дії, коли звичайні цивільні люди залишаються взагалі ні з чим, знищуються будинки, садиби, то, звичайно, це дуже своєчасний крок держави для організації тимчасового житла».
Соціальна згуртованість – ключ до відновлення
Дніпропетровщина та Херсонщина демонструють справжню єдність. Завдяки ініціативам будівельників, фермерів, волонтерів та влади вдається не лише відновлювати інфраструктуру, а й зміцнювати громади.
«Найважливіше зараз – підтримати одне одного. Усі ми робимо спільну справу – повертаємо життя на звільнені території», – резюмує Михайло Линецький, начальник Херсонської районної військової адміністрації.
Допомога триває, і кожен внесок – це крок до відновлення та згуртованості українських громад.
Матеріал підготовлено в рамках «Проєкту «Посилення стійкості медіа в Україні». Впроваджується Фундацією «Ірондель» (Швейцарія) та IRMI, Інститутом регіональної преси та інформації (Україна). Фінансується Фондом «Швейцарська солідарність» (Swiss Solidarity)».
ВПО, Деокуповані території, Днепр сейчас, Дніпропетровщина Херсонщина, Підгородне, Украина сегодня, відбудова України, відбудова Херсонщини, відбудова інфраструктури, відновлення громад, гуманітарна допомога, допомога Херсонщині, допомога переселенцям, модульне містечко, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, переселенці, повернення до життя, підтримка фермерів, соціальна згуртованість