Відкриття в Китаї: нові факти про загадкову цивілізацію Лянчжу

Відкриття в Китаї: нові факти про загадкову цивілізацію Лянчжу

5 Грудня 2023 Новини, Світ

Китайські археологи завершили основний етап дослідження руїн древнього міста Лянчжу, яке процвітало в південній частині дельти Янцзи у 3400-1900 роках до нашої ери. Останні знахідки, представлені Управлінням національної культурної спадщини Китаю, відображають еволюцію поселень від простих селищ до складної міської структури з розвиненою системою водозабезпечення.

Руїни Лянчжу, розташовані в провінції Чжецзян, внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО як свідчення п’яти тисячоліть існування китайської цивілізації. Нові знахідки включають культурні реліквії та демонструють систему водозабезпечення давнього міста.

Дослідження дозволяють простежити розвиток управління поселеннями, міського будівництва та вірувань культури Лянчжу. Ця культура досягла свого розквіту наприкінці 25-го століття до н.е., але раптово зникла близько 2300-2200 років до н.е., ймовірно, внаслідок потужних мусонних злив.

Існують також теорії, що 4500 років тому в районі Лянчжу впав великий метеорит, що призвів до катастрофічних наслідків для місцевих мешканців і утворення озера Тайху.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору