У третій четвер листопада щорічно відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Вчені та лікарі радять відмовитися від цієї звички, оскільки вона повільно вбиває людину. “24 Канал” зібрав кілька незвичайних способів кинути курити.
Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, що близько 29% людей в європейських країнах старше 15 років курять. Щороку від тютюнокуріння помирає близько 120-140 тисяч українців.
Почнемо з того, чому власне варто кинути курити . Адже ця звичка для багатьох є приємною, і позбуватися її хочуть не всі. Право кожного. Але варто пам’ятати, що куріння викликає суттєві патологічні зміни у головному мозку. Як розумієте, це вже не жарти.
Постійне вживання нікотину призводить до звикання, зниження чутливості до дії цієї речовини, а також збільшення кількості нікотинових рецепторів. При спробі кинути курити людина відчуває так званий синдром відміни. Це відчуття вкрай неприємне, щоб позбутися звички доводиться докладати зусиль.
Кинути курити можна на будь-якій стадії залежності.
Приблизно третина українців у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш ніж половина курців свою першу цигарку викурили до 12 років! Всього в Україні приблизно 11,5 млн курців: 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок.
Перед тим, як кидати, варто розібратися – на якій стадії залежності ви перебуваєте. Фахівці виділяють 3:
– Куріння епізодичне, фізичної залежності немає. До півпачки вдень, цигарки розділені рівномірно протягом дня. Людина не відчуває потребу покурити після їжі. Але вже виникають перепади настрою.
– Від 10 до 30 сигарет на день. Обов’язкова потреба покурити вранці та після їжі. Організм вже страждає від наслідків куріння. Курець часто має гастрит, простудні респіраторні захворювання, алергії, наявні вегето-судинна дистонія, підвищення артеріального тиску. Негативний вплив на сон та пам’ять.
– Від півтори пачки сигарет в день. У курця хвороблива тяга до цигарок. Часто діагностують хронічну обструктивну хворобу легенів, передракові захворювання. Вранці людина сильно кашляє, організм намагається звільнитися від смол.
Зрозуміло, чим серйозніша у вас стадія залежності, тим важче буде позбавитися шкідливої звички. Імовірно, при 3 стадії варто звернутися до лікарів. Адже організму у цьому випадку потрібне комплексне лікування. Якщо ж ви впевнені, що можете впоратися самі – ось кілька ідей, як собі помогти.
фото: 24 Канал
Читайте також: Названо корисні властивості кедрового горіха