Як отримати компенсацію за зруйноване житло

Як отримати компенсацію за зруйноване житло

12 Червня 2023 Новини, Україна

Власники нерухомого майна, чиє житло було пошкоджено через бойові дії після 24 лютого 2022 року, але при цьому воно підлягає відновленню, можуть розраховувати на виплати в сумі 200 тис. грн від держави. Та щоб отримати гроші, потрібно дотримуватись правил та виконати низку умов. Яких саме – розбирались «Вісті».

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

ВИРІШУЄ КОМІСІЯ

В Україні почали виплачувати кош­ти за програмою «єВідновлення». Максимальна сума допомоги, на яку можуть претендувати громадяни, складає 200 тис. грн. Вона виплачується тим, чиє житло хоча й постраж­дало від наслідків збройної агресії РФ, але є придатним для життя. Чи можна жити в помешканні,, визначає комісія, яка була створена органами місцевого самоврядування.

Членами комісії є провідний інженер-проєктувальник та інженер-консультант, будівельний експерт, що має сертифікат за спеціалізацією «інженерно-будівельне проєктування у час­тині забезпечення механічного опору та стійкості». Після обстеження комісія заповнює чек-лист із визначення допомоги для відновлення пошкодженого нерухомого майна та має ознайомити з ним заявника, а також – сфотографувати пошкодження, які свідчать про обсяг руйнувань. Ці фото співробітники комісії завантажують у Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна. Для отримання допомоги громадянин повинен надати заяву на виплату. Рішення щодо суми відшкодування повинна винести Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування.

Отримавши акт про пошкодження, потрібно звернутись із заявою до місцевої влади про надання допомоги. Документ про завдані руйнування дуже важливий і його оригінал повинен бути у постраждалих.

КОМУ ВИПЛАТЯТЬ

Пошкоджений дім чи квартира повинні знаходитись на неокупованій території. Ще одна умова – власник житла не повинен його самостійно ремонтувати. Тобто, допомога можлива, якщо іще не зроблено ремонт за власний кошт. Передусім гроші отримують учасники бойових дій; люди, що отримали інвалідність унаслідок війни чи інваліди I або II групи, ветерани, члени загиблих сімей військових; мобілізовані; багатодітні родити; вихователі дитячого будинку сімейного типу; люди, які є опікунами чи піклувальниками, патронатними вихователями; діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування. Потім – усі інші постраждалі.

Кошти перераховують на спеціальну картку. Їх можна буде витратити на будівельні матеріали або ремонтні послуги підрядників. Крім того, підрядники повинні брати участь у програмі «єВідновлення». Використати кошти потрібно упродовж 12 місяців, інакше вони повернуться в держбюджет.

ЧЕРЕЗ ЗАСТОСУНОК

Також можна подати заяву в застосунку «Дія». Там уже є шаблон, який потрібно заповнити та додати фото пошкодженого майна. Навіть якщо фото немає – заяву все одно можна написати та подати на допомогу через портал або застосунок «Дія». Після реєстрації в «Дії» постраждалим надійде інформація – до якої комісії з обстеження майна їм звернутись тощо. Подати заявку в «Дію» потрібно, навіть якщо майно розташоване на тимчасово окупованій території.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху