Як проходитиме НМТ-2025: важливі правила для вступників

Як проходитиме НМТ-2025: важливі правила для вступників

29 Квітня 2025 Новини, Україна

Цього року понад 312 тисяч майбутніх студентів зареєструвалися для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ), серед яких 20 тисяч складатимуть іспит за кордоном у 33 країнах світу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Центр громадського моніторингу та контролю роз’яснив ключові особливості НМТ-2025, до яких варто підготуватися вступникам.

Формат та час проведення: Основна сесія НМТ триватиме з 14 травня по 25 червня, додаткова – з 14 до 25 липня. Тестування займе 4 години та складатиметься з чотирьох предметних блоків з 20-хвилинною перервою між ними. Обов’язковими предметами є українська мова (30 завдань), математика (22 завдання) та історія України (30 завдань, що охоплюють весь шкільний курс). Четвертий предмет вступник обирає самостійно з переліку: іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література (до 32 завдань).

Дії під час повітряної тривоги: У разі оголошення повітряної тривоги тестування буде негайно припинено, а учасники повинні перейти до укриття. Якщо тривога триватиме понад 2,5 години, іспит може бути перенесено на додаткову сесію. Проте, за словами директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко, часто вступники виявляють бажання продовжити тестування після завершення тривоги, і інструктори йдуть їм назустріч, залишаючись на пунктах тестування тривалий час.

За що можуть анулювати результати: Суворе дотримання правил є обов’язковим. Списування, підглядання, розмови під час тестування, невиконання інструкцій персоналу, наявність будь-яких засобів зв’язку (мобільні телефони, смартгодинники, навушники, флешки тощо) призведуть до миттєвого анулювання результатів без права на перескладання цього року. Для виявлення заборонених предметів на вході до пунктів тестування використовуватимуться металошукачі, а під час іспиту вестиметься відеоспостереження та працюватимуть уповноважені представники УЦОЯО.

Повернення до ЗНО: Тетяна Вакуленко зазначила, що через триваючу війну повернення до формату ЗНО наразі не планується. Проведення тестування в один день є принциповим для УЦОЯО з огляду на велику кількість вступників, які перебувають за кордоном, на тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій, що ускладнює логістику та створює безпекові ризики.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху