Як створити ефективну редакцію в складних умовах: практичний воркшоп у Дніпрі

Як створити ефективну редакцію в складних умовах: практичний воркшоп у Дніпрі

9 Грудня 2024 Новини, Україна

У сучасних реаліях медіагалузі редакції змушені шукати ефективні способи організації роботи, зокрема за умов обмежених ресурсів. Керівники медіа стикаються зі спектром викликів: пошук фінансування, брак кадрів,створення контенту та формування стратегії просування.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про те, як долати ці труднощі та налагодити ефективну роботу редакції навіть із мінімальними ресурсами, говорили учасники воркшопу «Організація роботи редакції – п’ять правил (не) ідеальності». Захід організувало медіа «Вісті Придніпров’я» у партнерстві з Дніпровським центром журналістської солідарності НСЖУ. Своїм досвідом ділилась досвідчена комунікаційниця та медійниця, тренерка громадської організації «ГОЛОС ПРО» Наталія Бабаченко.

У сучасних реаліях медіагалузі редакції змушені шукати ефективні способи організації роботи, зокрема за умов обмежених ресурсів. Водночас медійники, які мають на меті організувати редакцію з нуля, стикаються зі спектром викликів: від проблем фінансування, до пошуку команди, створення контенту та формування стратегії просування.Та попри складнощі і ризики, існують і перспективи.

– Ідеальних ситуацій ніколи не буває. Як і ідеальних ресурсів, менеджерів, людей. Але можна створити максимально успішну редакцію, навіть якщо немає цих ідеальних умов, – підкреслила Наталія Бабаченко.

Під час воркшопу розібрали практичні кроки організації успішної роботи редакції. Зокрема, розглянули питання важливості створення структури організації, яка допомагає чітко розуміти, як усе має працювати, хто чим займається і за що відповідає. Присутні дізналися про роль менеджера в редакції, а також принципи формування й діяльності її команди для забезпечення ефективної роботи. І хоча останнє може здаватися очевидним, насправді, як зазначила пані Наталія, таким не є:

– Від команди залежить усе. Класний менеджер – це, звичайно, важливо, але головна задача зібрати команду, якій він довіряє. Бо без неї не буде медіаконтенту. Контент створюють люди. Класні сюжети створюють люди. Класну редакцію створюють люди.

Саме питанням створення якісного контенту та просування медіа приділили практичну частину воркшопу. Адже без ефективної стратегії просування, наголосила тренерка, навіть найкращий контент може залишитися в тіні. Поділившись на дві групи – умовні телеканал і сайт – учасники виконували завдання щодо пошуку способів взаємодії з аудиторією, придумували активності, які б сприяли просуванню медіа в соціальних мережах, а також і згуртовуватимуть його команду.

– При роботі в групах народжується багато цікавих різноманітних ідей, – зауважив засновник медіа «Вісті Придніпров’я» Олексій Ковальчук. – Важлива комунікація, особливо всередині редакції. Треба це не забувати, треба збиратись і кожну ідею, мету або тему виносити на розгляд широкого загалу. І тоді шансів на успіх набагато більше.

Навчання колективу і підвищення кваліфікації працівників «Вістей Придніпров’я», зокрема, наразі є пріоритетною задачею.

– Нині все дуже швидко змінюється. Змінюються тренди, напрямки, підходи до створення контенту, подачі матеріалів, отримання інформації для створення публікації тощо. Збільшується навантаження й відповідно потреба адаптації інформації до різних платформ, – пояснив Олексій Ковальчук. – Ми вимушені вести багато платформ, щоб залишатися так би мовити на плаву. Це не лише друкована версія, але й сайт, YouTube, TikTok, Instagram і таке інше.

Так воркшоп «Організація роботи редакції – п’ять правил (не) ідеальності» став корисним практичним майданчиком для медійників. А ідеальне використання неідеальних умов може бути запорукою успішного медіа.

Ліана ОХРИМЕНКО

Воркшоп «Організація роботи редакції – п’ять правил (не) ідеальності» від медіа «Вісті Придніпров’я» є складовою програми «Голоси України», яку координує Європейський центр свободи преси та медіа. «Голос України» реалізується у межах Ініціативи Ганни Арендт і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а обрана тема, експерти, цільова аудиторія тренінгу є виключною відповідальністю «Вісті Придніпров’я»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!