В Україні підприємці можуть використовувати два види касових апаратів: класичний, який видає паперові чеки, та програмний – він може бути «вмонтований» у планшет або смартфон, та видає електронні чеки.
Обидва мають однакову юридичну силу.
ВИДАЧА ЧЕКІВ
У разі придбання звичайного касового апарату підприємець повинен також закупити папір та укласти договір на обслуговування розрахункової «машини». Для того щоб використовувати програмний касовий апарат, додаткових витрат не потрібно – лише наявність смартфона чи планшета.
«Програмний касовий апарат можна зареєструвати в особистому кабінеті на нашому сайті. Підприємець сам обирає, з яким розрахунковим апаратом йому краще працювати. Чеки, видані на програмній «касі» та у традиційній, мають однакову юридичну силу», – говорить заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС в області Роман Дудник.
У разі ж поломки звичайного реєстратора касових операцій – продавцю доводилось вводити всі операції, які були проведені по розрахункових квитанціях. Ті, хто має електронний касовий апарат, також є зарезервовані «можливості» – це фіскальні чеки на 200 номерів, що видаються покупцю у випадку, коли не працює на смартфоні чи планшеті Інтернет. Отже, без Мережі продавець може працювати близько 36 годин, але не більш ніж 180 годин на місяць.
ЗБІЛЬШЕНО ЛІМІТ
Обов’язково використовувати касовий апарат мають ті суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють продаж лікарських засобів, побутової техніки, підакцизної групи товарів – сигарети, алкоголь, а також ювелірні вироби.
«Однією з останніх змін в оподаткуванні є те, що суб’єкти господарювання, які працюють за спрощеною системою оподаткування та знаходяться на 2-4-й групах у своїй діяльності, до 1 січня 2021 року мали обсяг обороту близько 1 мільйона гривень – могли працювати без застосування реєстратора розрахункових операцій, то тепер ліміт збільшено до 1 млн 320 тис. грн.
Якщо ж платник податків торік мав прибуток понад 1 мільйон гривень, то він з цього року повинен автоматично використовувати касовий апарат до кінця дії його свідоцтва», – сказав Роман Дудник.
Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел