За яких умов можна отримати субсидію на неопалювальний період

субсидия

За яких умов можна отримати субсидію на неопалювальний період

29 Червня 2023 Новини, Україна

У травні Пенсійний фонд України перепризначив житлові субсидії на неопалювальний період. Для більшості отримувачів процес буде автоматичний та не потребуватиме від них подання нових документів, відвідин відділень фонду для уточнень даних тощо. Але є й такі категорії громадян, яким усе ж доведеться надати нову заяву на отримання державної допомоги для оплати комунальних послуг. Кому потрібно знову звертатись до Пенсійного фонду – з’ясовували «Вісті».

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

ВІДБУДЕТЬСЯ АВТОМАТИЧНО

У середньому в Україні в 2023 році розмір субсидії на опалювальний сезон складав 1500 грн, улітку та до кінця неопалювального сезону очікується, що сума допомоги від держави становитиме майже 400 грн.

Автоматичне перепризначення субсидій можливе, якщо не змінились дані про майновий стан чи склад родини домогосподарства. Якщо щось змінилось – потрібно повідомити про це Пенсійний фонд упродовж 30 днів. Субсидію призначають у тому випадку, коли плата за комірне для родини перевищує 15% доходу усіх її членів. Чим менший дохід отримує родина – тим більша сума державної допомоги на оплату комуналки. Із завершенням опалювального сезону традиційно деякі сім’ї можуть перестати отримувати субсидію, тому що витрати на комунальні послуги в цей період суттєво зменшуються, а восени – вони знову зможуть отримувати держдопомогу.

«Якщо людина не отримує субсидію в міжопалювальний період, то потрібно у вересні звернутись до Пенсійного фонду та зробити розрахунок, чи зможе в майбутньому опалювальному сезоні розраховувати на отримання субсидії та якою буде ця сума допомоги», – говорить працівниця одного із районних відділень Пенсійного фонду Дніпра Тетяна Лазоренко. Вона також зазначила, що з лютого цього року одержувачі субсидій самі перераховують кошти комунальним установам за отримані послуги. Гроші субсидіанту надходять на карт­ку або на рахунок в «Ощадбанку».

НОВА ЗАЯВА

Обов’язково звернутись за субсидією на неопалювальний період повинні громадяни, якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи чи сам переселенець отримував субсидію та змінив місце проживання і мешкає не там, де зареєструвався, він повинен прийти до відділення і написати нову заяву на отримання допомоги від держави. «Також слід написати нову заяву, якщо члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують там за послуги ЖКГ чи кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих», – говорить Тетяна Лазоренко.

Потрібно звернутись із новою заявою і тим, хто використовує скраплений газ, тверде чи рідке пічне побутове паливо. Подати документи можна особисто, звернувшись до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання, надіслати поштою на адресу уповноваженого органу або скористатись порталом електронних послуг Пенсійного фонду. Можна подавати документи уповноваженим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальних громад, скорис­татись послугами ЦНАПу чи порталом «Дія».

«Субсидії призначаються на підставі отриманої інформації шляхом обміну даними від комунальних організацій – береться інформація про тарифи, забезпеченість громадян послугами тощо та отриманими даними щодо отримання сукупного доходу домогосподарства. Наприклад, для нарахування субсидії на неопалювальний період враховується середній сукупний дохід за місяць третього та четвертого кварталів попереднього календарного року», – сказала Тетяна Лазоренко.

Зазначимо, опалювальний період починається із 1 жовтня та триває до 30 квітня. Відповідно, неопалювальний період стартує з 1 травня. Якщо заява субсидіанта була задоволена в середині травня чи червня, він все одно отримує допомогу від початку неопалювального сезону, тобто з 1 травня.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху