Законодавче нововведення: Україна розширює права національних меншин

Законодавче нововведення: Україна розширює права національних меншин

14 Березня 2024 Новини, Україна

Україна зробила крок вперед у захисті прав національних меншин, прийнявши новий закон, який розширює їх мовні права. Цей важливий документ, що отримав підтримку 318 депутатів, відповідає міжнародним зобов’язанням України та рекомендаціям Європейського Союзу, сприяючи збереженню статусу України як країни-кандидата на вступ.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Вдосконалено відповідно до зауважень Венеційської комісії, закон тепер включає чітке визначення “національної меншини” і забезпечує низку нових прав. Зокрема, діти з нацменшин отримають безкоштовні підручники мовою меншин, а в регіонах їх проживання буде дозволено використання мови в рекламі та публічних заходах. Також передбачено створення центрів національних меншин та спеціалізованих книгарень, що підтримуватимуть культурну спадщину і традиції.

Дорожні знаки у таких районах будуть містити інформацію двома мовами. Важливою є норма, яка дозволяє приватним ВНЗ обирати мову навчання з офіційних мов ЄС, при цьому гарантуючи навчання української як окремого предмета.

Закон не стосуватиметься російської мови протягом періоду воєнного стану та наступних 5 років, обмежуючи її використання в публічному просторі. Це рішення підкреслює важливість захисту державного суверенітету і культурної самобутності в умовах агресії.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутити вгору