Зростання випадків Гепатиту А в Україні: профілактика та заходи безпеки

Зростання випадків Гепатиту А в Україні: профілактика та заходи безпеки

15 Листопада 2023 Здоров’я, Новини

Україна стикається зі збільшенням випадків гепатиту А, відомого також як “хвороба Боткіна” або “жовтуха”. Цей вірус, що вражає переважно печінку, а також може пошкоджувати жовчні шляхи та підшлункову залозу, є особливо небезпечним для осіб із хронічними захворюваннями, цукровим діабетом, цирозом та іншими. Вірус гепатиту А має високу стійкість до температурних коливань і може залишатися активним у зовнішньому середовищі протягом тривалого часу. Журналісти “Вістей Придніпровʼя” досліджували, як можна запобігти захворюванню та які основні симптоми варто враховувати.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

ОСНОВНІ СИМПТОМИ

Зростання випадків гепатиту А було вперше зафіксовано у жовтні у Вінницькій області, а вже до листопада вірус дістався Івано-Франківської області та Тернопільщини. Нещодавно в Дніпропетровській області було виявлено кілька десятків випадків захворювання. Гепатит А може спричиняти запалення печінки і, в рідкісних випадках, призводити до смерті пацієнта. Специфічного лікування хвороби не існує, а відновлення може тривати кілька місяців.

За словами гепатологині Олесі Богдан з приватної медичної клініки, гепатит А може мати різні форми перебігу, від легких до важких. Симптоми можуть включати слабкість, втрату апетиту, нудоту, біль у м’язах, підвищення температури, біль у лівому підребер’ї та, рідко, пожовтіння шкіри та слизових.

ШЛЯХИ ІНФІКУВАННЯ

Гепатит А передається переважно фекально-оральним шляхом, через недотримання особистої гігієни, контакт з забрудненими поверхнями та вживанням немитих овочів та фруктів. Олеся Богдан наголосила на важливості ретельного миття рук, овочів та фруктів, а також вживання кип’яченої води.

Вона також рекомендує при появі симптомів, схожих на кишкову інфекцію або застуду, негайно звертатися до лікаря та уникати самолікування. Для профілактики можна зробити вакцинацію, яка забезпечує імунітет на 10 років, або пройти тестування на наявність антитіл до вірусу.

фото: з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху