Безінерційна котушка: чим заслужила свою популярність серед риболовів?

безінерційна котушка

Безінерційна котушка: чим заслужила свою популярність серед риболовів?

22 Грудня 2020 Новини, Новини компаній

Уявити сучасну риболовлю без хорошої котушки майже нереально. Проте далеко не всі риболови розуміють як правильно їх обирати та на що слід звертати увагу. Котушки створені для зручного виважування улову та іншої, максимально простої задачі – доставлення оснащення в обране місце.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Найпопулярнішими вважаються саме безінерційні котушки, адже їх можна використовувати для риболовлі у будь-який водоймах, проте й вони бувають надзвичайно різноманітними. За посиланням https://fish-master.com.ua/bezinercionnye-katushki/ можна розглянути велику кількість безінерційних котушок від різних виробників та обрати потрібну.

Чим відрізняються інерційні та безінерційні котушки?

Головною особливістю роботи інерційної котушки є те, що при закиданні вона розкручує барабан і навіть при потраплянні оснащення у воду, сила інерції продовжує крутити його ще певний час. Якщо вчасно не пригальмувати цей процес, волосінь може заплутатися та деформуватися, часто утворюється “борода”.

Безінерційні котушки не обертаються під час закидання. В цьому випадку волосінь злітає з нерухомої шпулі, що надає їй ряд переваг перед інерційною:

  • дозволяє здійснювати далекі закиди;
  • уникає утворення “бороди”;
  • можна використовувати легкі та надлегкі снасті.

Маркування безінерційних котушок

У всіх безінерційних котушок є власні характеристики та властивості, а маркування допомагає людині швидше знайти потрібну.

Розмір

Розмір шпулі – це перше, на що звертає увагу рибак під час вибору, оскільки це маркування найочевидніше. Воно показує місткість шпулі для волосіні, або шнура. Зазвичай це число кратне 500, або 1000.

Це маркування складає певне співвідношення діаметра до довжини волосіні. За допомогою нього можна дізнатися волосінь з яким діаметром та довжиною можна намотати на шпулю.

Передавальне число (ПЧ, Gear Ratio)

Воно вказує на співвідношення оборотів ручки з обертами вкладача волосіні навколо шпулі. Завдяки цим даним, ви можете дізнатися швидкість намотування волосіні. Визначається все за допомогою звичайної цифрової пропорції.

Більше передавальне число вказує на вищу швидкість намотування, а менше – на нижчу. Для прикладу, передавальне число 4,5:1 – це означає, що за один оберт рукоятки, вкладач волосіні прокрутиться чотири з половиною рази.

Зазвичай передавальні числа варіюються від 6,3:1 до 3,2:1. Швидкісні краще використовувати для поплавкових вудок, коли потрібно швидко підмотувати волосінь після пустого клювання. Для спінінгів найкращим варіантом стануть котушки з середнім значенням ПЧ – від 5,2:1 до 4,6:1.

Кількість підшипників (Ball Bearing)

Підшипники відповідають за легкість й плавність ходу котушки, а також за стійкість роботи механізму. Зазвичай кількість підшипників вказана поруч з написом Ball Bearing.

Плавність та легкість прокручування залежить від їх кількості.

Попри це, основну увагу варто звернути на їх якість. Зазвичай моделі з малою кількістю підшипників зношуються занадто швидко, а збільшення їх числа призводить до збільшення ваги та ціни. Найпопулярнішим варіантом серед досвідчених риболовів є конструкції з 3-6 підшипниками. Цього цілком достатньо для стабільної та надійної роботи механізму.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху