За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вакцинація щороку врятує життя від 3,5 до 5 мільйонів людей, уникнувши смертельних захворювань таких як дифтерія, правець, кашлюк, грип, і кір. Особливо це стосується дітей та дорослих, котрі не отримали вакцин або відстали від графіка щеплень.
Дотримання Національного календаря профілактичних щеплень в Україні, що включає вакцинацію проти 10 захворювань, є критично важливим. Цей календар встановлює графік імунізації з дитячого віку, що допомагає попередити захворювання та зберігає здоров’я нації.
Коли слід вакцинуватися та від чого?
Проти гепатиту В імунізацію проводять відразу після народження, а потім у 2 і 6 місяців. Для захисту від туберкульозу необхідно зробити щеплення між 3 і 5 днями життя. Вакцинацію від кору, паротиту та краснухи рекомендується провести у 12 місяців та 6 років. Щеплення проти дифтерії та правця потрібно робити в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 16 років, з наступною ревакцинацією кожні 10 років. Профілактика кашлюка відбувається в 2, 4, 6, і 18 місяців. Імунізація проти поліомієліту передбачає введення інактивованої вакцини в 2 і 4 місяці, а оральної вакцини – у 6 і 18 місяців, 6 і 14 років. Для запобігання хіб-інфекції щеплення рекомендується в 2, 4 та 12 місяців.
Усі ці вакцини, що входять до національного календаря, безкоштовно доступні в Україні. Важливо перевірити, чи ваша дитина отримала всі потрібні щеплення за віком, і не забувати про власну ревакцинацію кожні 10 років.
Якщо ви або ваша дитина пропустили заплановані щеплення, не відкладайте візит до лікаря для коригування графіка вакцинації. Пам’ятайте, що імунізація – це найнадійніший спосіб захисту від багатьох захворювань та їх ускладнень.
фото з відкритих джерел
ВООЗ, Новости.Подгородное, Підгородне, Сейчас в Днепре, Украина сейчас, безоплатні вакцини, вакцина проти COVID-19, вакцинація, гепатит В, графік вакцинації, дифтерія, захист від інфекцій, здоров'я, календар вакцинації, кір, національний календар щеплень, новини Підгородне, новости Днепр, поліомієліт, правець, профілактичні щеплення, ревакцинація, туберкульоз, хіб-інфекція, щеплення в Україні, імунізація