Британські вчені з Ексетерського університету з’ясували, що у багатьох країнах світу глобальне потепління нагріває ночі швидше, ніж дні. Це перша оцінка про те, як потепління в різних країнах по-своєму впливає на дні й ночі. Дослідження опублікували в журналі Global Change Biology, повідомляє “Громадське”.
Вчені порівняли підвищення денних і нічних температур за 35 років до 2017 року. Глобальне потепління збільшує і те, й інше, але дослідники виявили, що на території понад половини суші протягом дня різниця не менше 0,25°C.
У двох третинах цих місць ночі нагріваються швидше, ніж дні, особливо в Європі, Західній Африці, Західній Південній Америці та Центральній Азії. Але в деяких місцях — на півдні США, в Мексиці й на Близькому Сході — дні потеплішали швидше.
Чому так відбувається?
Зміни є результатом глобального потепління. Там, де збільшується хмарність, сонячне світло блокується днем, але хмари зберігають більше тепла й вологості вночі, як ковдра. Через це ночі стають більш спекотними у порівнянні з днями.
Там, де хмарний покрив зменшується — переважно в уже посушливих регіонах — вдень більше сонячного світла, що призводить до швидшого підвищення температури.
За словами дослідників, отримані результати мають «глибокі наслідки» для дикої природи і її здатності адаптуватися до надзвичайних кліматичних умов.
Чому це може стати катастрофою?
Вчені наголошують, що екосистеми сформувалися внаслідок точного балансу між видами, і багато видів біологічної активності, такі як годування, відбуваються в певний час доби. Таким чином зміни між нічними й денними температурами в багатьох частинах світу матимуть серйозні наслідки для видів, які населяють ці регіони, і їх здатності адаптуватися до змін клімату.
Зокрема, це може мати наслідки для росту рослин і тварин, таких як комахи та ссавці. Найбільше постраждають види, які активні тільки вночі або вдень.
фото з відкритих джерел