Ольга Горб

Допомога на проживання для переселенців: як отримати виплату у 2023 році

20 января 2023 Новини, Регіон

Протягом минулого року люди, які переїхали з «гарячих точок» на Дніпропетровщину, отримували допомогу на проживання. З настанням 2023-го таку виплату від держави їм продовжили автоматично. Про це розповіли в обласній військовій адміністрації.

«Спочатку передбачалося, що автоматично допомогу на проживання у новому році продовжать тільки людям з територій бойових дій або окупованих громад. Інші переселенці мали б наново звертатися до органів соцзахисту. Але уряд спростив порядок – автоматично продовжив допомогу всім переселенцям», – пояснила заступник голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Всім, хто отримував цю виплату раніше, нараховано її і цьогоріч. На Дніпропетровщині таких переселенців вже майже 265 тис. На ці потреби держава виділила 6,5 млрд грн.

«Якщо внутрішньо переміщена особа з якихось причин не отримала допомогу на проживання, необхідно звернутися до органу соцзахисту за місцем тимчасового перебування. Кожен такий випадок буде розглянуто окремо, – зауважила Ольга Горб. – Фінансування на ці потреби є і виплати проводяться без затримок».

Незмінним залишився і розмір допомоги тим, хто змушений був тікати від війни. Для людей, котрі мають інвалідність, а також дітей – 3 тис грн на місяць. Всім іншим нараховують по 2 тис грн.

Переселенці, котрі раніше не отримували таку виплату від держави, можуть її оформити. Зробити це можна у центрах адмінпослуг, управліннях соцзахисту, сільських чи селищних радах. А ще – через додаток «Дія». Та спочатку слід стати на облік як внутрішньо переміщена особа і написати заяву на допомогу.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх