медицина

Лікарні області потраплять до спроможної мережі медичних закладів

20 сентября 2022 Новини, Регіон

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який, своєю чергою, поділятиметься на кластери.

У межах одного гос­пітального округу всі лікарні будуть розділені на надкластерні, клас­терні та загальні. До Дніпропетровського госпітального округу попередньо ввійдуть 33 медичних заклади. Серед них 4 лікарні будуть визначені як надкластерні і вже до них додадуть 14 кластерних та 15 загальних лікарень. Загалом реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнтів — у загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям хворі люди потраплятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть їм високоспеціалізовані послуги.

Так, наприклад, уже з початку 2023 року пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування винятково у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомо­гу, лише від інсультів помирають 30 тис. людей. Тож після формування госпітальних округів, кожен пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає стану його здоров`я та має все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Нагадаємо, що на початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347, який запускає наступний етап медичної реформи — формування спроможної мережі лікарень.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА

 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх