Листи на бересті можуть увійти до списку ЮНЕСКО

Листи на бересті можуть увійти до списку ЮНЕСКО

4 Грудня 2023 Культура, Новини

Національна комісія Естонії у справах ЮНЕСКО внесла заявку від Естонії, Латвії, Литви, Польщі, та України на включення листів на бересті в список документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Ці листи були відправлені з Сибіру політв’язнями та депортованими особами протягом 1945 – 1965 років. Планується внести 148 документів, які зберігаються в 31 інституції пам’яті цих країн.

Листи, що зберігаються в Національному музеї історії України в часи Другої світової війни, Музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, були включені до заявки завдяки співпраці Міністерства культури та інформаційної політики та Міністерства закордонних справ України.

ЮНЕСКО «Пам’ять світу» відзначає документальну спадщину світового масштабу, наразі містячи 558 найменувань. У списку вже є п’ять елементів, пов’язаних з Україною, включаючи документальну спадщину «Колекція єврейського музичного фольклору», «Архіви Радзивіллів», «Акт Люблінської унії», документи, пов’язані з Чорнобильською катастрофою, та документальну спадщину Бабиного Яру.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору