Мешканка Дніпропетрощини співає за кордоном для підтримки ЗСУ

Мешканка Дніпропетрощини співає за кордоном для підтримки ЗСУ

22 Січня 2023 Новини, Регіон

Війна змінила життя кожного українця. Хтось пішов воювати, хтось втратив рідних, хтось лишився без дому, а наша героїня – вчителька Ірина Фінчук-Цвіркун з Покровської громади Синельниківського району, що на Дніпропетровщині – була змушена покинути разом зі своїми дітьми Батьківщину заради безпеки і тимчасово оселитися у польському місті Люблін.

– Пані Ірино, що спонукало вас виїхати за кордон?

– Як і для кожного українця війна стала для мене тригером. Я зрозуміла, що ми з дітьми знаходимося в небезпеці і розуміла, що вирішувати треба швидко, доки ситуація ще дозволяла. І тому не вагаючись покинула рідний край, аби перечекати небезпеку.

– Там у Любліні Ви часто виступаєте на вулицях їх Старого міста. Як саме і чому почали брати участь у вуличних виступах?

– До війни я часто співала в хорі Водянського будинку культури і дуже це любила. Але навіть не уявляла, що це так знадобиться згодом. Сидячи за кордоном дуже хотілося бути хоч трохи корисною для своєї Вітчизни, тому коли побачила у травні оголошення в Фейсбук від дівчинки з України, що вона збирає хор для вуличного співу аби збирати кошти для ЗСУ, я не вагаючись приєдналася до цього руху. І жодного разу не пожалкувала, адже користь від наших концертів справді є.

– Розкажіть детальніше про виступи. Де, коли і як проходили? Хто слухав, як ставилися до цього поляки?

– Ми збираємся щонеділі у раніше узгодженому місці і починаємо наші співи просто неба. Співаємо відомі українські пісні. Поляки завжди підтримують наші виступи, а українці часто підспівують. Інколи нам доводиться по декілька разів переспівувати свій плейлист, бо наша аудиторія не виявляє бажання розходитися і жадає продовження.

– Хотілося б дізнатися трохи детальніше про те, що найбільш охоче слухають глядачі, яку пісню особисто Вам найбільше подобається виконувати?

– Наш плейлист складається з найбільш відомих українських пісень, як сучасних, так і більш давніх, але безперечно всі вони відомі в будь-якому куточку неньки. Усі наші виступи завжди починаються з Гімну України, який, до речі, наша аудиторія любить найбільше і завжди підспівують нам. А от особисто мені більш за все подобається співати «Одну калину» Софії Ротару і, звичайно ж, пісня-символ нашої війни «Ой, у лузі червона калина» у сучасному виконанні Андрія Хливнюка, зачепила моє серце так само, як і серця мільйонів українців, адже вона є нашим гаслом, криком наших поглинутих війною душ.

– Як Ви розуміли, що аудиторії подобаються ваші концерти?

– По-перше, це видно по людях, які завжди охоче підходять послухати нас. От наприклад, нашим улюбленим місцем є площа Ринок, на якій ми розташовуємося по один бік вулиці, а з іншого боку знаходяться невеликі кафе, в яких працює чудовий персонал, котрий завжди нас підтримує, а іноді, вони ще й підспівують. Та й звичайні перехожі, здебільшого українці, приєднуються до наших співів. По-друге, за весь час ми жодного разу не зібрали менше трьох тисяч злотих. Я вважаю, що це позитивний результат. По-третє, у Європі з публічними виступами все суворо, але на нас жодного разу не поскаржились до поліції, що вказує на відсутність невдоволення в суспільстві. Навпаки – нас завжди підтримували і часто знімали на телефони та викладали в соцмережі.

– Розкажіть трохи детальніше про ваш хор. Хто в ньому співає?

– У нашому хорі співають українці. Їх вік абсолютно різний, участь брали як дорослі, так і діти, як студенти, так і жінки зрілого віку. Наші дівчата приїхали з різних куточків Батьківщини. Та й колектив непостійний, адже багато хто приїжджав у Польщу, а згодом повертався до України, або їхав далі в інші куточки світу. Постійних учасників у нас лише декілька.

– Як наразі проходять ваші виступи, адже погода вже зовсім не літня?

– З вересня місяця ми прийняли рішення призупинити виступи, адже надворі холодно, що не є прийнятним для співів.

– Чи сумуєте Ви за виступами?

– Звісно сумую, адже це був наш спосіб бути корисними для Батьківщини. Але це не означає, що тепер я сиджу без діла і нічого не роблю для України. Кожного разу, коли проходять, якісь масові заходи чи акції, я обов’язково їх відвідую. А ще я допомагаю українцям, які тут знаходяться, а точніше їх дітям. Оскільки за освітою я вчитель, то з травня в Польщі я працюю асистентом для польського вчителя в українській групі Люблінської школи.

– Що Ви плануєте зробити після закінчення війни?

– Перш за все – повернутися додому до України, а все інше потім обов’язково встигнемо.

Діана Ходарченко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору