Облаштовують укриття та роблять запаси продуктів: як школи Дніпропетровщини готуються до офлайн-навчання

5 июля 2022 Новини, Суспільство

Школи Дніпропетровщини готуються до офлайн-навчання. Його планують розпочати там, де будуть створені безпечні умови для дітей. Кипить робота і в одному з ліцеїв Кам’янського. Там облаштовують укриття, роблять запаси води, продуктів і ліків. А ще навчають педагогів правильно діяти під час сирени.

«Збиралися зовсім по-іншому готуватися до початку осені. Але війна зруйнувала плани. Наше основне завдання зараз – створити безпечні умови для дітей. У закладі – понад 700 учнів. Тож приміщень потрібно багато. Перевірили – зможемо одночасно розмістити в укритті усіх», – розповіла директорка одного з ліцеїв Кам’янського Наталія.

Вона додала – нині приводять до ладу шкільний підвал. У мирний час там займалися фізкультурою і ритмікою учні початкових класів. А вже в перші дні війни він став укриттям від повітряної загрози для мешканців мікрорайону.

У сховищі вже зробили косметичний ремонт. Провели воду та каналізацію. Облаштували санвузол і медичний кабінет. Розмістили стільці та ліжечка для вихованців дошкільного відділення. Є опалення, електрика та вентиляція.

Незабаром в укриття планують провести wi-fi та підключити радіозв’язок.

«Провели перші заняття для педагогів – відпрацювали, як діяти під час сирени. Розробили план евакуації дітей до укриття. На випадок повітряної тривоги маємо сигнал сповіщення – довгий триразовий дзвінок. Ще розробляємо інструкцію для вчителя-предметника та класного керівника», – сказала директорка Кам’янського ліцею Наталія.

Разом з батьками у школі готують добовий запас продуктів на кожну дитину – воду, сухарі, печиво, енергетичні цукерки.

Педагоги кажуть: офлайн-навчання більш ефективне, ніж дистанційне. До того ж, діти прагнуть живого спілкування.

«Дітям не вистачає зустрічей одне з одним. Вчителі теж скучили за учнями. За їхнім гомоном та сміхом», – поділилася вчителька початкових класів Ельвіра.

На Дніпропетровщині 834 школи, де навчається понад 340 тис учнів. Навчальні заклади перевірять працівники ДСНС.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх