Підгородненський міський будинок культури – переможець обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів

переможці конкурса_Дніпропетровщина

Підгородненський міський будинок культури – переможець обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів

29 Вересня 2023 Новини, Регіон

У «Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І. Яворницького» ДОР» нагородили вісьмох фіналістів конкурсу. Всього надійшло 34 заявки від 22 об’єднаних територіальних громад області. Найбільш активною виявилася Межівська громада – від них на конкурс надійшло вісім робіт.

«Такий конкурс ми проводимо вперше. Громади порадували нас своїм вибором: ми побачили різноманітні обрядові дійства та традиції, ремесла, кулінарні надбання. Усім членам журі було цікаво споглядати, сперечатися, відстоювати свої думки щодо поданих робіт. Впевнена, що наш край ще має багато цікавих звичаїв та обрядів про які можна розповісти широкому загалу і тим самим зберегти їх», – зазначила член журі, заслужений працівник культури України, директор КЗ «Дніпропетровський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості» Ірина Кітаєва.

Перше місце розділили між собою дві громади, які не поступилися одна одній якістю виконання конкурсної роботи. Аби ні в кого з присутніх не виникло сумнівів щодо оцінки робіт, відеоролики переможців показали на широкий загал, а самі колективи наживо відтворили традицію.

Отже, цьогорічними переможцями стали:

І місце – КЗ «Підгородненський міський будинок культури ім. Т.Г. Шевченка» із роботою «Обрядові дійства на свято Купайла»;
І місце – КЗК «Будинок культури, дозвілля та народної творчості «Пектораль» Іларіонівської селищної» із роботою «Як зажнеться, так і обжнеться» (обряд зажинок);
ІІІ місце – КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради» із роботою Обряд «Веснянки».

Переможців нагороджено дипломами та сертифікатами на отримання депутатської субвенції.
Фіналісти конкурсу отримали цінні подарунки від членів конкурсного журі та Дніпропетровської обласної ради.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору