Податок на додану вартість: податківці Дніпра роз’яснили практичні питання

Податок на додану вартість: податківці Дніпра роз’яснили практичні питання

26 Грудня 2019 Економіка, Новини

Про питання, які виникають у випадках, коли  платники ПДВ змінюють місцезнаходження або найменування стосовно перереєстрації такого платника ПДВ розповіла начальник Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДПС Катерина Дебела.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Зміна місцезнаходження впливає на реєстраційні дані платника ПДВ і може позначитися на оформленні податкових накладних та розрахунків коригування. Суб’єкту господарювання в таких випадках необхідно  внести зміни в облікові дані платника (п.66.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ) та подати заяву за ф. № 1-ПДВ з позначкою «перереєстрація» (п.183.15 ПКУ).

Декілька слів про зміну в облікових даних платника. Інформація про зміну найменування платника, його місцезнаходження надходить до органів ДПС в автоматичному режимі. Подавати форму № 1-ОПП платникам, які зареєстровані в ЄДР, не потрібно.

Якщо змінилася адміністративно-територіальна одиниця (район, місто, область) та відповідно змінюється контролюючий орган, в якому платник перебуває за основним місцем обліку, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку / взяття на облік такого платника податків (п.10.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, далі – Порядок № 1588).

Читайте також: Передоплата за товар: податківці Дніпропетровщини дали роз’яснення

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження інформації з Єдиного державного реєстру (ЄДР) про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації (п.10.2 Порядку № 1588). Порядок № 1588 передбачає, що в цьому випадку платник автоматично має обліковуватись за новим місцем реєстрації як за основним, а за попереднім місцем реєстрації — як за неосновним (п.7.6). Тобто і в цьому випадку подавати окремо ф. № 1-ОПП не потрібно.

Платник податків до кінця календарного (бюджетного) року подає податкову звітність та сплачує податки за місцем попередньої  реєстрації (п.10.13 Порядку № 1588). Подавати податкову звітність та сплачувати податки доведеться до того органу ДПС, в якому він був зареєстрований на початок цього календарного року.

Зміна адреси підприємства є підставою для перереєст­рації платника (п.4.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130, далі – Положення №1130).

Така перереєстрація проводиться на підставі заяви за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», яку платник ПДВ має подати до контролюючого органу протягом  10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податків в ЄДР (п.183.15 ПКУ, п.4.1 Положення № 1130).

Заява подається до контролюючого органу за новим місцезнаходженням платника (п.4.2 Положення № 1130).

Контролюючий орган має провести перереєстрацію платника ПДВ протягом трьох робочих днів після отримання заяви (п.183.9 ПКУ, п.4.2 Положення №1130), навіть якщо платник не вказав у заяві бажаний день перереєстрації. Платник може вказати бажаний день перереєст­рації до спливу трьох робочих днів від дати подання заяви з позначкою «Перереєстрація».

За запитом платника ПДВ контролю­ючий орган надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, Витяг з Реєстру платників податку на додану вартість за формою № 2-ВР (п.183.11 ПКУ, п.7.4 Положення № 1130).

При проведенні процедури перереєстрації у зв’язку із зміною найменування та/або адреси платника ПДВ залишаються незмінними  індивідуальний податковий номер, дата реєстрації платником ПДВ, номер електронного рахунку та ліміт реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування.

Якщо  зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи, то при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування через кому. Податковий та індивідуальний податковий номери залишаються незмінними.

Індивідуальний податковий номер платника ПДВ зберігається. Це дозволяє платнику ПДВ, що пройшов перереєстрацію, на загальних підставах складати розрахунки коригування до податкових накладних, які були складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних до дати перереєстрації. Якщо платник змінив найменування, то в РК він вказує нове найменування, незважаючи на те, що в податковій накладній, що коригується, було вказане старе найменування.

Платник ПДВ продовжує подавати податкову звітність з ПДВ до контролюючого органу за попереднім місцем реєстрації принаймні до кінця бюджетного (календарного) року (п.10.13 Порядку № 1588).

Звертаємо увагу платників, що якщо платник ПДВ оскаржує у суді будь-яке податкове повідомлення-рішення з ПДВ чи іншого податку, він буде подавати звітність з ПДВ  за попереднім місцем реєстрації доки повністю не закінчиться судовий розгляд.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху