Позитивна динаміка: 82% українських підприємств відновили діяльність у 2023 році

бизнес

Позитивна динаміка: 82% українських підприємств відновили діяльність у 2023 році

23 Лютого 2024 Економіка, Новини

82% малих та середніх підприємств в Україні, що призупинили свою діяльність через війну, відновили роботу до кінця 2023 року, відповідно до спільного дослідження Програми розвитку ООН, «Центру економічного відновлення» та Міністерства економіки України.

91% таких підприємств розпочали роботу впродовж року, з поверненням до 53,4% довоєнної продуктивності та планами на зростання. Передбачається, що при збільшенні попиту, оборот може зрости на 50%.

Більшість підприємств оцінили воєнні збитки до $100 тисяч, з найбільшими втратами у будівельному та переробному секторах. Підприємства на сході та півдні України зазнали більших збитків, порівняно з західними регіонами.

Половина опитаних висловили потребу в державній підтримці, у тому числі у вигляді позик, податкових пільг та грантів для виживання бізнесу.

Незважаючи на виклики, такі як низький попит та брак робочої сили, компанії зберігають помірний оптимізм щодо майбутнього та не планують звільнення співробітників, сподіваючись на економічне відновлення в 2024 році.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору