Сон і виведення токсинів: нові дані від британських дослідників

Сон і виведення токсинів: нові дані від британських дослідників

23 Травня 2024 Здоров’я, Новини

Протягом тривалого часу вважалося, що мозок використовує сон для позбавлення шкідливих молекул, проте нові дослідження на мишах свідчать про інше.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про це заявили вчені з Британського науково-дослідного інституту деменції при Імперському коледжі Лондона (UKDRI), повідомляє The Independent.

За словами вчених, активність може бути ефективнішою за сон для допомоги мозку у виведенні токсинів. Дослідники зазначили, що їхні висновки, опубліковані в журналі Nature Neuroscience, мають бути підтверджені на людях.

Раніше вважалося, що мозок використовує сон для очищення від шкідливих речовин, але нові дослідження показали, що здатність мозку позбавлятися токсинів знижується як під час сну, так і під наркозом. Сплячі миші на 30% менш ефективно виводили барвник зі свого мозку порівняно з активними гризунами, а у мишей під наркозом швидкість очищення знижувалася на 50%.

Дослідники також припускають, що розмір молекул може впливати на швидкість очищення мозку від токсинів, а деякі сполуки можуть очищатися через різні системи.

“Існує багато теорій щодо того, чому ми спимо, і хоча ми показали, що виведення токсинів може не бути ключовою причиною, не можна заперечувати важливість сну. Порушення сну є поширеним симптомом серед людей з деменцією, проте ми досі не знаємо, чи є це наслідком, чи причиною прогресування хвороби”, – зазначив професор Білл Вісден, співкерівник дослідження та тимчасовий директор центру UKDRI.

За його словами, повноцінний сон може допомагати знижувати ризик розвитку деменції з інших причин, а не лише через виведення токсинів.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху