У Дніпрі люди поважного віку отримують безперервну допомогу. Це гарячі обіди, поміч вдома та екстрене (кризове) втручання.
У Дніпровському міському територіальному центрі на обліку перебуває більше ніж 11,6 тис. осіб поважного віку та з інвалідністю. Близько 1 тис. з них — ВПО. Відділи терцентру в усіх районах Дніпра забезпечують своїх підопічних гарячими обідами та денним доглядом, який включає в себе масаж, спортивну руханку, заняття творчістю тощо.
Ті, хто не здатен відвідати терцентр, мають можливість отримувати допомогу вдома, зокрема і обіди, які доставляє соціальний робітник. Щоденно харчування у відділах терцентру по всьому Дніпру отримують більше ніж 5,6 тис. людей. Обіди складаються з гарніру, м’яса, овочевого салату, хліба, чаю та печива.
Відділ територіального терцентру в Самарському районі щоденно опікується близько 1,5 тис. людей. Одна з постійних відвідувачок — пані Марія. Жінка звернулась до закладу після поради знайомої, наприкінці минулої зими. Відтоді ходить щоденно.
«Найбільше мені подобається спілкування, персонал дуже чуйний, уважний. Піклуються про нас ніби про рідних батьків. Ми робимо руханку, різні терапевтичні вправи, відвідуємо психолога, нам роблять масаж. Попри мій вік (71 рік) я учасниця танцювальної групи, яка тут працює, в нас є репетиції, концерти. Буває і йти додому не хочеться», — поділилась Марія Литвин, підопічна відділення Дніпровського міського територіального центру в Самарському районі.
У Дніпровському міському соціальному гуртожитоку по вул. Карагандинській, 7-А проживають 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років та 11 ВПО. Всі вони отримують психологічну, соціальну, інформаційну та юридичну допомогу. Також з ними постійно працюють соціальні педагоги та фахівці з соціальної роботи.
«Усі послуги, які надає гуртожиток, абсолютно безкоштовні. У разі потреби людина може або самостійно звернутись сюди по допомогу, або її можуть сюди направити, наприклад, навчальний заклад. Працівники та мешканці гуртожитку від початку повномасштабного вторгнення готують смаколики для наших захисників та передають їм на блокпости. А також мешканці закладу долучились до плетіння маскувальних сіток у школах та чергували у шпиталях, допомагаючи пораненим», – розповіла Ірина Максименко.
У вересні 2023 року в соціальному гуртожитку має початися ремонт. У закладі планують оновити кімнати та коридори, кабінети, їдальню, санвузли, стіни приміщень загального користування. Також замінять електропроводку, систему вентиляції та освітлення, остання стане більш економною. У душових замість перегородок з’являться стіни. Усе це має на меті покращити умови проживання мешканців гуртожитку.
По всьому Дніпру облаштовано 219 найпростіших укриттів комунальної форми власності. Усі мають акти про придатність для використання. На балансі міста перебуває всього 191 укриття. 58 модульних споруд різного типу встановлені у місцях скупчення людей та на об’єктах критичної інфраструктури.