ногти_анемия

Стан нігтів, який свідчить про дефіцит заліза

21 октября 2022 Здоров’я, Новини

Вітаміни та мінерали відіграють життєво важливу роль у підтримці нашого здоров’я. Без деяких важливих поживних речовин ми можемо захворіти, у результаті можуть виникнути серйозні захворювання. Одним із таких мінералів є залізо, і без нього ми можемо стати анемічними, повідомляє «Країна здоров’я«.

Залізодефіцитна анемія є поширеною формою анемії, що виникає, коли в крові не вистачає достатньої кількості здорових еритроцитів.

У разі залізодефіцитної анемії організм не може виробляти достатньої кількості гемоглобіну — речовини, що дозволяє еритроцитам переносити кисень. Тому не дивно, що багато людей із залізодефіцитною анемією відчувають втому та задишку.

Менш відомий симптом залізодефіцитної анемії вражає нігті. Пацієнти можуть страждати від «нігтів-ложок». Нігті-ложки (койлоніхія) — це м’які нігті, які виглядають увігнутими. Поглиблення зазвичай досить велике, щоб вмістити краплю рідини.

Часто нігті-ложки є ознакою залізодефіцитної анемії або захворювання печінки, відомого як гемохроматоз, при якому ваше тіло поглинає надто багато заліза з їжі, яку ви їсте.

Нігті-ложки також можуть бути пов’язані з серцевими захворюваннями та гіпотиреозом.

Ламкі нігті, які легко ламаються, є ознакою залізодефіцитної анемії.

фото із відкритих джерел

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх