У Дніпрі, в Музеї спротиву Голодомору, нещодавно відкрилася виставка, присвячена діяльності сумнозвісного Торгсину — спеціальної системи торгівлі з іноземцями в СРСР, яка діяла в 1931-1935 роках. Торгсин був засобом вилучення у населення коштовностей та валют, що допомагало радянській владі виживати під час економічної кризи.
Куратор виставки Олександр Сухомлин провів екскурсію, в якій розповів про роботу Торгсину в радянській Україні, зокрема в Дніпропетровській області. Відвідувачі мали змогу дізнатися про те, як мешканці міст та сіл здавали свої коштовності, як здійснювалися валютні перекази з-за кордону на Торгсин, та які особливості мала реклама цієї системи.
На виставці представлені оригінальні експонати та копії архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської та Запорізької областей, а також Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Окремі мистецькі інсталяції додають виставці емоційного забарвлення, передаючи дух тієї епохи.
Своїми родинними спогадами про здачу коштовностей до Торгсину поділилися пані Ірина Галай, пан Олег Чередніченко та пані Олена Лазько. Їхні розповіді створюють живий зв’язок з трагічними подіями тих років.
Під час відкриття виставки засновник групи “Історія Старожитньої Кам’янки” Валерій Кас’яненко передав до фондів музею новий експонат — вишитий рушник середини ХХ століття з Верхньодніпровщини, який тепер стане частиною колекції музею.
Виставка триватиме до 22 листопада, запрошуючи всіх охочих дізнатися більше про важку та маловідому сторінку історії нашого краю.