У дніпровському музеї відкрили першу в Україні експозицію про захист білого лелеки

лелеченьки_музей Машини часу

У дніпровському музеї відкрили першу в Україні експозицію про захист білого лелеки

21 Вересня 2023 Новини, Регіон

На початку вересня в Дніпрі в Технічному музеї “Машини часу” відкрили першу в Україні експозицію про захист білого лелеки енергетиками, присвячену однойменному проєкту #Лелеченьки. Головна мета — привернути увагу суспільства до захисту довкілля та зберегти популяцію білого лелеки.

Експозиція #Лелеченьки відтворює гніздо, звите лелеками на електричній опорі та розповідає, як саме енергетики захищають лелек та інших птахів, що живуть по сусідству з електричними мережами.

“В реальному житті таке сусідство з лініями електропередачі становило б серйозну загрозу для птахів. Але цій лелечій родині пощастило — електромонтери ДТЕК укріпили гніздо спеціальною захисною платформою, а на лініях поруч почепили світловідбивачі, щоб птахи при перельоті не зачепили дріт під напругою”, – йдеться у повідомленні.

Упродовж 10 років реалізації проєкту #Лелеченьки компанія вже захистила понад 10 тисяч особин цього символічного для України птаха. За цей час вже укріпили понад 500 гнізд в цих регіонах та встановили понад 5,5 тисяч птахозахисних пристроїв.

Першу в Україні експозицію про захист білого лелеки енергетиками ДТЕК не випадково відкрили саме в музеї «Машини часу». Тут представлені приклади екологічних винаходів людства — перші екоавтомобілі, що з’явилися в Україні, динамо-машина для вироблення «зеленої» електроенергії тощо. Тож, #Лелеченьки доповнили експонати, що символізують, як людина може адаптувати прогрес під потреби довкілля.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору