Верховна Рада ухвалила закон про військовий облік

Верховна Рада ухвалила закон про військовий облік

17 Січня 2024 Новини, Україна

Український парламент схвалив революційний законопроєкт №10062, метою якого є модернізація військової сфери через цифровізацію. Цей крок передбачає створення інтегрованого електронного реєстру для осіб, зобов’язаних до військової служби, який буде координуватися з національним реєстром виборців. Закон також спрощує процес надання статусу учасника бойових дій.

Законопроєкт, який отримав схвалення 249 депутатів Верховної Ради, підтриманий Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних сил України. Він забезпечує удосконалення збору, обробки та використання військових даних, переводячи військові послуги та процеси у цифровий формат для підвищення ефективності.

Новий закон передбачає створення єдиного електронного реєстру, керованого Міністерством оборони. Генеральний штаб, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та інші розвідувальні органи відіграватимуть ключову роль у управлінні цим реєстром.

Реєстр буде містити конфіденційні персональні та службові дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Закон забезпечує захист цих даних та обмежує їх неправомірне використання.

Для включення персональних даних у Реєстр не потрібна згода військовозобов’язаних. У випадку неповноти інформації, вноситься відмітка про це.

Закон також вводить портал електронних послуг для військовослужбовців, з можливістю отримати статус учасника бойових дій онлайн та створення цифрового військово-облікового документу.

фото: з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору