Відкриття унікальної виставки в Дніпрі: погляд на історію через мистецтво пам’яті

У Дніпрі представили унікальний проект пам'ятника жертвам Голодомору

Відкриття унікальної виставки в Дніпрі: погляд на історію через мистецтво пам’яті

14 Листопада 2023 Культура, Новини

У Дніпровському Музеї спротиву Голодомору відбулося відкриття унікальної виставки одного експоната, яка носить назву “Незавершений проєкт: модель скульптури в пам’ять жертв Голодомору Олександра Зобенка”. Захід присвячений невтіленим задумам щодо встановлення меморіалу на честь жертв Голодомору в місті Дніпро. В центрі уваги виставки – макета скульптури, яку виконав відомий місцевий митець Олександр Зобенко, переможець міського конкурсу на кращий дизайн пам’ятника.

Виставка зібрала представників освітніх установ, музеїв, бібліотек, архівів, ЗМІ, громадськості, туристичних організацій, а також поціновувачів історії та мистецтва Дніпра. На відкритті Валентин Рибалка, керівник експозиційно-виставкового та видавничого відділу музею, розповів про тривалу історію зусиль по вшануванню пам’яті жертв сталінських репресій та Голодомору, яка бере свій початок ще з часів хрущовської відлиги.

В ході заходу гості мали змогу детально оглянути модель пам’ятника та поспілкуватися з її автором, Олександром Зобенком, який поділився своїм баченням і думками стосовно даного арт-проекту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору