ПФУ_Козак

Як зміни розміру виплат торкнулися пенсіонерів Дніпропетровщини

25 сентября 2020 Новини, Офіційно

З 1 вересня 2020 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 №822-IX збільшено розмір мінімальної заробітної плати. Як ці зміни торкнулися пенсійного забезпечення та кого вони стосуються, розповість начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

ПРОВЕДЕНО ПЕРЕРАХУНОК

Відповідно до п.2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 років, та за умови наявності страхового стажу (у чоловіків — 35 років, у жінок — 30 років) установлено мінімальну пенсію у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менший від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце­здатність, визначеного законом.

Оскільки з 01.09.2020 збільшено мінімальну заробітну плату до 5000 грн, працівники Пенсійного фонду України провели перерахунок пенсій, за результатами якого мінімальний розмір пенсії складає: 5000 грн х 40% = 2000 грн (до 01.09.2020: 4723 грн х40% = 1889,20 грн).

Перерахунок проведено по 106,2 тис. пенсійних справ. Виплату пенсій у нових розмірах розпочато відповідно до затвердженого графіка — з 4 вересня 2020 року.

Для пенсіонерів, які працюють, перерахунок пенсій із застосуванням нового показника мінімальної заробітної плати можливий після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

СТРАХОВИЙ ВНЕСОК

Зміни вплинули на мінімальний розмір єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування, який сплачують робото­давці за найманих працівників із їхньої заробітної плати, фізичні особи — підприємці, самозайняті особи та члени фермерського господарства зі своїх доходів. З 01.09.2020 він становитиме 1100 грн на місяць (5000 грн х 22%).

Нагадуємо, що мінімальний страховий внесок — це сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід). Нині розмір єдиного внеску на місяць — 22 %.

Чому важливо сплачувати єдиний внесок не менше мінімального розміру? З 1 січня 2004 року Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» замість «трудового стажу» введено термін «страховий стаж» — період, упродовж якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законо­давством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Наявність страхового стажу забезпечує громадянам такі соціальні гарантії, як-от: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку в зв’язку із втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Єдиний внесок сплачується із нарахованої заробітної плати в сумі, що не перевищує максимальний розмір єдиного внеску. Максимальний розмір єдиного внеску розраховується з максимальної суми доходу застрахованої особи на місяць, що складає п’ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом, тобто, 5000 грн х 15 = 75000 грн х 22% = 16500 грн. Під час нарахування єдиного внеску на зарплату працівника-інваліда — 6307,50 грн.

Максимальна сума єдиного внеску враховується також у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх