свято Меланки Васильківка

Від села і до села — вправно ходить коляда!

14 января 2020 Культура, Статті

Історично склалося, що в Україні свято Меланки відзначали 13 січня. На Щедрий вечір, тобто в ніч під Старий Новий рік, майже по всій Україні традиційно ходили гурти ряджених — молодіжні ватаги, які щедрували й водили «Маланку» — своєрідний маскарад

«Маланка» — народне дійство, що прийшло до нас із глибокої давнини, і покликане виконувати магічно-закликальну функцію — відганяти злих духів і забезпечити людям урожай та здоров’я.

свято Меланки Васильківка

Для підтримки та вшанування народних традицій учасники «зразкового» аматорського вокального ансамблю «Зорепад» Васильківського РБК (художній керівник Наталія Данилюк) підготували щедрувальний вертеп для жителів селища Васильківка. Церемоніальне дійство включало виконання тематичних  пісень «Добрий вечір тобі», «Щедрик», «Нова радість стала» та ігрових епізодів. Не цураючись традицій, діти вітали та щедрували у різних організаціях. Вони побували і в державних установах, і в приватних, де їх тепло та щедро зустрічали і дякували за можливість відчути той прадавній дух народних святок. Не забули цього дня і про військових — відвідали військовий комісаріат.

Але найцікавішим спостереженням було привітання наймолодших глядачів, учнів Васильківського опорного  навчального закладу  №1 імені М. М. Коцюбинського та Васильківської СЗШ №2. Дітки радісно та із зацікавленням зустріли святковий вертеп, по їхніх очах було помітно, що для них таке дійство — як  диковинка. Та діточки щиро прийняли народні традиції. Дуже приємно було чути, коли вони із учителями дружньо підспівували разом із вертепом і підтримували гучними оваціями та оплесками народних вокальних умільців.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що саме  ми, аматори та працівники культури, маємо щорічно нести ці святкові дива нашим землякам, щоб не забувалися народні та національні традиції! Щоб про них знали й пам’ятали і малі, і старі.

Анастасія Данилюк,

учасниця  «зразкового» аматорського  ВА «Зорепад», Васильківський РБК

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх