Кава — досить поширений напій в сучасному світі. Люди п’ють її рано-вранці для того, щоб прокинутися. І пізно вночі для того, щоб не заснути.
Але є люди, яким після кави дуже хочеться спати. У чому ж може бути причина сонливості, що виникає, про це пише Жіночий Світ.
Забагато кави
Часто люди, коли дуже зайняті справами, не помічають, в яких кількостях споживають каву. А великі обсяги ведуть до формування звикання, і ефект знижується. Великі обсяги цього напою ведуть до спазму судин головного мозку, через це кількість, одержуваного мозком кисню знижується і з’являється відчуття слабкості і сонливості.
Пам’ятайте, що між прийомами кави повинно пройти кілька годин. А проти сонливості відмінно допомагає коротка прогулянка або дихальна гімнастика. Це займе всього лише кілька хвилин, а має великий позитивний вплив, тонізує і відновлює показники тиску і серцевого ритму.
Сонливість може виникати через нестачу свіжого повітря, тому потрібно регулярно провітрювати приміщення.
Перевтома нервової системи, депресія
При перевтомі кава викликає не збудження, а пригнічення нервової системи. Виникає ефект сонливості. Це є захисною реакцією організму.
Захворювання підшлункової залози і печінки
При цих захворюваннях спостерігається недолік ферментів, через який кава не може повністю відфільтровуватися і у великих кількостях потрапляє в мозок. Це і викликає різкий негативний ефект.
Вірус Епштейна-Барр
Цей вірус є у половини людей на землі, але в сплячому стані він не небезпечний. А при його активації, вірус викликає безліч захворювань, в тому числі пригнічення нервової системи, на яке не діють ніякі збудники, в тому числі і кава.
Порушення функції надниркових залоз
Наднирники синтезують вкрай важливий гормон — адреналін. А при регулярних передозуваннях кави наднирники перестають синтезувати адреналін, наднирники виснажуються. В результаті, при черговому прийомі кави наднирники не викидають адреналін, тому збудження не відбувається, але сонливість залишається.
Що робити, якщо від кави виникає сонливість
Не варто вживати кави більше 5 чашок на добу. По можливості її слід замінити на інші напої:
– лимонад, бажано домашній;
– зелений чай;
– чорний чай з лимоном.
При постійній сонливості слід звернутися до лікаря, так як це може бути симптомом різних захворювань.
фото: з відкритих джерел