Не тільки зброєю, а й «живим щитом»: як держава-терористка намагається втримати окуповане в Україні

військові

Не тільки зброєю, а й «живим щитом»: як держава-терористка намагається втримати окуповане в Україні

21 Вересня 2022 Новини, Україна

Збройні сили України пішли у контрнаступ. На цю новину очікувала вся країна, але почути її так швидко не розраховував противник. Подекуди він почав тікати та здебільшого, аби втримати захоплене, пустив у дію «живий щит». Українцями, котрі залишилися в окупації, агресор прикриває свій особовий склад та техніку. І тут не має значення, чи співпрацює людина з ними, чи чинить опір. Під загрозу потрапляє кожен. Так було у Чечні, в Грузії та Сирії. Тепер до таких правил ведення війни росія вдається в Україні. Тільки масштаб ненависті, жорстокості та зневаги куди більший.

За тиждень, з 6 вересня, на Харківщині деокуповано 388 населених пунктів, а це близько 150 тисяч людей. Метр за метром звільняються і території Херсонщини. Та поки український військовий рятує свій народ, окупант перетворює мешканців захоплених населених пунктів на «живий щит».

Звідси і довжелезні черги з цивільних авто на блокпостах. Людей, котрі намагаються прорватися на вільну від терористів територію, днями утримують попід полями та трасами. У цей момент російська орда думає лише про власну безпеку.

Ведення війни в Україні з-за спин мирного населення анонсував ще у 2014 році президент держави-терористки. Тоді, на прес-конференції в Ново-Огарьово путін заявив:

«Нехай спробує хтось із числа (українських, – ред.) військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми будемо стояти позаду, не спереду, а позаду. Нехай вони спробують стріляти в жінок і дітей».

Це пояснює, чому так важливо для окупантів було вивести дітей у школи. Вони наполягали на офлайн-навчанні. У разі незгоди вчителям погрожували каральними заходами, батькам – позбавленням прав на дитину.

«Вони змогли відкрити певну кількість шкіл. Не таку, яку анонсували. У кожній з них невелика кількість діточок і навіть ті, що є, це просто були залякані батьки. Їм говорили про штрафи, можливе позбавлення батьківських прав, що дитину будуть забирати до інтернатів», – сказав у коментарі «Новинам Приазовʼя» перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

Чи скористаються цим «живим щитом» за потреби? Після братських могил українців, які російська орда залишає по собі, історій про викрадення та ґвалтування сумнівів не залишається.

Й уповати на те, що не всі окупанти такі, марно. Кожен з них усвідомлює, що робить. Кожен: від рядового до керівника. Кожен свідомо став військовим злочинцем й провадить політику держави-терористки на тимчасово окупованих територіях України.

Залишатися в оточенні таких вкрай небезпечно. А тому українців закликають вириватися з окупації. Це врятує життя та наблизить перемогу України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top