Пити багато води – корисно : міфи про воду

Пити багато води – корисно : міфи про воду

31 Липня 2023 Корисно, Новини

Вживання великої кількості води не завжди корисне для людини, пише lady.kyiv.ua.

З приводу вживання води існує багато помилкових уявлень, міфів. Наприклад, вважається, що кожній людині необхідно випивати по 6-8 склянок чистої води на день. Насправді це найпоширеніший міф.

Дорослій людині вода потрібна у кількості з розрахунку 30 мл на один кілограм ваги. Потреба організму у воді зростає, якщо присутня сильна пітливість і є фактори, що сприяють активній втраті тілом вологи (спека, захворювання, підвищені фізнавантаження).

Також необхідно більше пити при діареї, закрепі або тепловому ударі.

Однак існують обставини, коли пити багато води зовсім не потрібно — більше того, рекомендується скорочувати кількість рідини, що споживається.

При деяких захворюваннях нирок чи серцевої недостатності надлишок води може підвищити навантаження на органи та погіршити загальний стан.

Також існує міф, що для для вгамування спраги підходить тільки чиста вода. Насправді чай, інші напої і навіть їжа теж вважаються джерелами води.

У звичайних умовах воду треба пити, виходячи із власних відчуттів. Не треба пити воду, якщо цього зовсім не хочеться – додаткові порції рідини, що вживаються «бо так треба», непотрібним чином розріджують кров, провокують дефіцит електролітів у клітинах.

Фото : з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору