Рейдерські атаки на бізнес Дніпропетровщини: як проходить розслідування

14 ноября 2019 Новини, Регіон

В облдержадміністрації відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, де зустрілися представники влади, прокуратури, поліції та фермери Дніпропетровщини.

Йшлося про розслідування справ рейдерських захоплень СТОВ «Карат плюс», СФГ «Кондратюк» та про вимагання коштів і пошкодження майна підприємців та фермерів Верхньодніпровського району.

Зазначені справи набули великого суспільного резонансу та поки що не були доведені до кінця правоохоронними органами. Фермери хвилюються, що винні та рейдери не будуть покарані. Наразі кримінальні впровадження по цих справах перебувають на контролі прокуратури та поліції області. Зокрема, справа СФГ «Кондратюк» знаходиться на особистому контролі президента. Донька загиблого зустрічалася з Володимиром Зеленським та передала йому всі необхідні документи.

Вбивці власника СТОВ «Карат плюс» затримані, проте ще один — знаходиться у розшуку. Адвокати клопочуть щодо перекваліфікації справи зі статті про «Розбійний напад» на «Умисне вбивство» та заявляють, що у них є свідки, які чули, як замовник вбивства обговорював деталі злочину із виконавцями.

Крім того, присутні на засіданні комісії фермери повідомили про погрози аграріям у різних районах області. «Оперативні та ефективні розслідування, які обов’язково мають закінчитись притягненням до відповідальності не лише виконавців, але й замовників злочинів, стануть маркером діяльності правоохоронних структур області та сигналом для злочинців про невідворотність покарання. Інакше зупинити криваві рейдерські атаки на бізнес Дніпропетровщини буде украй тяжко», — зазначила директор ГО «Бізнес Варта» Ольга Матвіїва.

Своєю чергою представники правоохоронних органів вислухали аграріїв та адвокатів. «За результатами нашої зустрічі прошу теруправління юстиції розглянути питання щодо надання безоплатної правової допомоги власникам господарств Верхньо­дніпровського, Криничанського, Межівського районів області. Прокуратуру і поліцію — здійснити належний контроль за організацією та ходом розслідування справ. Про будь-які дії щодо порушення прав власників агрофірм, рейдерські дії по відношенню до них — негайно повідомляти облдержадміністрацію», — зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Максим Скрипнік.

Анастасія Нефретова, Вісті Придніпров’я

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх