Виявляється, якщо ви часто відмовляєтеся від сніданку, то збільшуєте свої шанси померти від серцевого нападу. До таких плачевних наслідків призводить і їжа на ніч. Пише «Жіночий світ».
До такого висновку прийшли вчені, які провели дослідження з 1130 людьми. Всіх учасників експерименту об’єднувало одне, у них була діагностована одна з важких форм інфаркту – інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI).
Читайте також: Кава може продовжити життя — дослідження
Середній вік учасників експерименту становив 60 років, 73% з них були чоловіками. Пацієнтів опитали з приводу їхніх звичок, пов’язаних з харчуванням, а також про випадки госпіталізації у відділення серцевої реанімації. Люди розповіли, чи снідали вони вранці і чи вживали їжу за дві години до сну.
Як виявилося, сніданок пропускали 58% добровольців, пізно вечеряли 51%, а обидві звички були у 41%. Вчені помітили, що у людей з обома особливостями харчування ризик смерті, від повторного інфаркту та стенокардії був в 4-5 разів вище протягом 30 днів після виписки з лікарні.
Як не потрапити в зону ризику
Сніданок повинен забезпечувати організм 15-35% від загального добового обсягу калорій. А інтервал між сном і вечерею обов’язково повинен складати мінімум дві години.
Фото: pixabay
Читайте також: Названо корисні властивості кедрового горіха